ارائه خدمات آموزشی و ورزشی به دانشگاهیان از طریق سامانه ستاو

 

با توجه به ضرورت فراهم كردن زير ساخت هاي فناوري اطلاعات و هم چنين تاكيد بر دسترسي آسان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي به منابع اطلاعاتي ورزش دانشجويي اداره كل تربيت بدني سازمان امور دانشجويان در جهت كيفيت بخشي به اجراي فرايندها و ماموريتهاي محوله و توانمندسازی و ارتقای دانش فني براي توسعه فعاليت ها ورزشي در دانشگاه ها با همكاري دانشگاه صنعتي اصفهان، سامانه ستاو را طراحي و به روز رساني كرده است.

 اين سامانه با هدف ارائه خدمات آموزشي و ورزشي به دانشگاهيان در چهار بخش آموزش، مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی ، انجمن های ورزشی دانشجویی و بانک اطلاعاتی اماکن و فضاهای ورزشی را به اشتراک می گزارد. شایان ذکر می باشد این سامانه که به صورت اپلیکیشن قابل دسترسی بوده و با ایجاد یک پروفایل شخصی قابلیت خدمات رسانی به دانشجویان و اساتید را دارد. تا در اين شرايط خاص بتواند کمکی به بهبود سلامت و ارتقا سطح ورزشی دانشجو ها و استادان داشته باشد.

 

 طراحي و جهت بهره گيري دانشگاه در جهت بهبود عملكرد و تطريق فناوری­های نوین ارتباطی پيشگيرانه براي اجراي طرح پويش در خانه مي مانيم و ورزش می کنیم، ضمن بررسي ظرفيت هاي موجود در دانشگاه هاي كشور براي ايجاد پويايي، تحرك و ارتقاي سلامت جسماني دانشگاهيان از طريق ورزش و فعاليت بدني اقدام به راه اندازي و به روزرساني سایت ستاو به آدرس https://setav.ir با هدف ارائه خدمات آموزشي و ورزشي به دانشگاهيان از طريق انجام فعاليت ها و تمرينات ورزشي به وسيله اشتراك گذاري اين سامانه در فضاي مجازي نموده است تا در اين شرايط خاص بتواند کمکی به بهبود سلامت و ارتقا سطح ورزشی دانشجو ها و استادان داشته باشد.

قابلیت های سمت دانشجوها (ورزشکاران)
- این نرم افزار هم از طریق وب سایت و هم اپلیکیشن موبایل قابل دسترسی است.
- امکان ثبت شاخص های بدن مثل قد، وزن، دور کمر و دریافت نمودار تغییرات وزن در صفحه پروفایل شخصی دانشجو
- امکان دسترسی به هزاران تمرین و برنامه تمرینی رایگان که توسط استادان و مربی های متخصص در این زمینه ها ایجاد شده است.
- جستجوی پیشرفته و تخصصی که به راحتی می توان تمرین ها و برنامه های مختلف را بر اساس مولفه های مختلف مثل نوع ورزش، تجهیزات استفاده شده و .. پیدا کنند.
- مشاهده برترین ها در صفحه اصلی اپلیکیشن که برترین ها میتوانند آخرین توصیه ها و مطالب اشتراک گذاشته شده توسط دانشگاه ها و اساتید، ویدئو های مهم و یا تمرین ها برنامه های توصیه شده برای دانشجويان باشد.
- مشاهده مربی ها و جستجو بین آن ها، پیدا کردن مربی مورد نظر خود و استفاده از تمرین ها و برنامه های اشتراک گذاشته شده توسط وی
- امکان تکمیل فرم های ارزیابی ایجاد شده توسط وزارت یا دانشگاه ها توسط دانشجوها
- مشاهده لیست باشگاه ها و مراکز ورزشی دانشگاهی. به این صورت که اپلیکیشن می تواند به عنوان یک دایرکتوری کامل استفاده شود و کاربران به راحتی بتوانند در هر دانشگاهی لیست مراکز ورزشی دسترسی داشته باشند
- امکان ثبت نام در دوره های باشگاه های دانشگاه ها به راحتی از طریق اپلیکیشن موبایل
- دریافت آخرین اخبار از طریق سیستم پیام رسان لحظه ای ستاو که پیام های دانشگاهی یا وزارت به راحتی از این طریق بدون نیاز به هزینه sms دریافت کنند.
قابلیت سمت استادان و مربی ها
- امکان ایجاد تمرین های اختصاصی شخصی. هر تمرین دارای مجموعه ای از تصاویر، توضیحات، نوع ورزش، تجهیزات و غیره است که به صورت گرافیکی به دانشجو ها نشان داده می شود.
- امکان ایجاد برنامه های ورزشی که هر برنامه لیستی از تمرین ها هست که طبق یک زمان بندی و فرمت خاصی ارائه می شود تا دانشجو ها در دوره های زمانی مختلف اجرا کنند. به طور مثال برنامه بدن سازی هفتگی که در هر روز چه تمرین هایی به چه صورت اجرا شوند.
- امکان ایجاد فرم های ارزیابی جهت ارائه به ورزشکارها که فرم ها میتوانند فرم های مشاوره ورزشی، آزمون های معروف مثل NASM و نیویورک باشند.
- صفحه پروفایل اختصاصی در ستاو که به راحتی می توانند برای دانشجو های خود در شبکه های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارند.
- امکان درآمدزایی از طریق ستاو از طریق فروش برنامه های ورزشی یا فرم های ارزیابی خود
- دانشجوها میتوانند مربی را دنبال کنند و در صورتی که برنامه جدیدی توسط مربی ایجاد شد مطلع شوند.
- امکان اشتراک گذاری تمرین یا برنامه های ورزشی ایجاد شده در شبکه های اجتماعی
قابلیت سمت مراکز ورزشی و باشگاه های دانشگاهی
- صفحه اختصاصی باشگاه، تعریف کارمندان و اعضای مربوطه، دوره های موجود و امکانات که این لینک قابلیت اشتراک در شبکه های اجتماعی را دارد.
- تعریف دوره هایی که در حال برگزاری هست مثل کلاس آموزش والیبال که هر کدام می توانند دارای زمان مشخص یا دوره های ثابت باشند.
- در صورت نیاز تعریف دوره ها با هزینه و مدیریت هزینه های دریافتی از طریق ستاو
- مدیریت مربی های باشگاه که دسترسی برای ایجاد دوره در باشگاه دارند.
- دانشجو ها میتوانند باشگاه ها را دنبال کنند و در صورتی که دوره جدیدی ایجاد کردند مطلع شوند.
سایر قابلیت های ستاو
- صفحه اختصاصی برای هر ورزشکار یا مربی که از طریق شبکه های اجتماعی به راحتی قابل اشتراک است.
- وبلاگ تخصصی که محتواها به صورت تفکیک شده و ساختار مورد نیاز قابل تعریف هستند برای استفاده عمومی افراد
- اطلاع رسانی لحظه ای به هر کدام از کاربران بدون نیاز به پیامک از طریق سیستم نوتیفیکیشن لحظه ای ستاو